Sağlıklı kalmanın kolay yollarını mı arıyorsunuz? Yemekleri hazırlama biçiminizde yapacağınız basit değişiklikler sağlığınız üzerinde etkili olabilir. İster bir kişi, ister iki kişi veya tüm bir aile için yemek yapıyor olun, Amerikan Kanser Derneği yardımcınız olabilir. Sağlıklı gıda seçimleri yapmak için basit beslenme kılavuzlarımızı uygulayarak, yalnızca kanser riskinizi azaltmakla kalmaz, aynı zamanda kalp hastalığı, yüksek tansiyon, obezite ve diyabet riskinizi de azaltabilirsiniz.

İyi beslenmek için vaktiniz yok mu? Sağlıklı yemekler ve atıştırmalıklar planlamak çok vaktinizi almak zorunda değildir. İlk adım, daha sağlıklı beslenme konusunda kendinize söz vermektir. Neden bugün başlamıyorsunuz? Bu düşündüğünüzden daha kolay ve başlamanıza yardımcı olmak için günümüzün hızlı tempolu dünyasında sağlıklı beslenmeniz için birkaç ipucu derledik.

Sağlıklı olmaya giden yol düzgün beslenmekten geçer.

Sebze, meyve ve tam tahıl gibi çeşitli sağlıklı gıdalar tüketmek başlangıç noktanız olacaktır. Ne kadar şeker, yağ ve kalori tükettiğinizi takip etmek de faydalıdır. İşte bu kadar basit. Amerikan Kanser Derneği bu nedenle kendiniz ve aileniz için iyi yemek seçimleri yapmanıza yardımcı olacak kılavuzlar hazırlamıştır.

Yazar